Kalenda V.16.05    

Dnes v čase smartfónov má každý svoj plánovací kalendár tam. Nosíte ho zo sebou a dokonca Vás môže upozorňovať na termíny. Všetko má ale svoje výhody aj nevýhody. Existujú aj klasické riešenia vo forme diarov či kalendárov.

Mne vadila na klasickom stolnom kalendári nutnosť v kalendári listovať dopredu a dozadu. Nepatrím medzi tých čo majú na deň v plánovacom kalendári 5 alebo viac akcii. Ako veteránovi mi išlo skôr o to mať na prvý pohľad prehľad plánovaných akcii na mesiac. Kedže dnes má každý doma okrem PC aj tlačiareň napadlo ma vytvoriť si vhodný program. Program je extrémne krátky, netreba ho inštalovať a odinštalovať a môžete ho nosiť zo sebou na USB kľúči.

Program Kalenda Vám vygeneruje jeden list A4 s kalendárom na jeden mesiac. Dalo by sa to urobiť napríklad aj programom MS-Excel, ale asi by Vás to prestalo baviť po prvom mesiaci.

Program generuje vždy kalendár na 13 mesiacov. Teda aktuálny a daľších 12. Neznamená to však plýtvanie papierom. Vy si vytlačíte len ten mesiac ktorý práve potrebujete. Program prejde hravo aj cez Silvester, napríklad v decembri 2016 Vám vygeneruje súbor Kalenda_2016_12.html a ďaších 12 súborov už pre rok 2017.

Jeden mesiac vyzerá takto :(tu je ukázka úplnej stránky)

Názvy dní a mesiacov sú definované v externom súbore. Preto je možne program upraviť pre skoro ľubovolný jazyk. Čínštinu som neskúšal ...

V distribučnom balíku sú súbory pre "Vyšegrádskú štvorku" , teda CZ,HU,PL a SK.

V novej verzii som pridal možnosť tlače nástenného kalendára s fotografiou :

To čo je hore je fotografia. Reálne príklady, kde si môžete vyskúšat aj tlač sú :

Účelom tejto stránky nie je nahradiť manuál k programu. Rozsiahlý manuál najdete v balíku .ZIP spolu s programom.

Program je zadarmo. Autor si ale vyhrazuje právo rozhodnúť o tom kde bude program uložený pre stiahnutie. Pokiaľ hodláte program na stiahnutie uložiť na iný server, prosím informujte autora.

Mailto:Ing. Branislav Štofko

Download

                    

Niektoré portály nestíhajú moje tempo :-) Prosím overte si či máte najnovšiu verziu programu. Distribučný súbor má meno Kalenda_16_05_SK.zip

Obsah .ZIP súboru