Vizitka V.17.05        

Sú situácie kedy je vhodne mať po ruke vizitku. V niektorých povolaniach je vizitka nevyhnutná a zamestnávateľ obvykle zabezpečí vizitky svojim pracovníkom. Sú tam okrem mena a funkcie pracovníka informácie o firme ako napríklad logo firmy, služobný telefón a služobný mobil.

Používať služobnú vizitku pre súkromné účely nie je príliš vhodné. Naviac na takej vizitke nie je to čo by sa hodilo napríklad pre Vaše hobby. Keď máte doma PC a tlačiareň bolo by výhodné vytlačiť si svoju súkromnú vizitku.

Existujú na to programy a nie všetky sú freeware. Taký program treba do PC inštalovať a často s Vami komunikuje v cudzom jazyku. Tie čo som ja vyskúšal Vám nútia farebné prevedenie, logo a iné vylepšenia, ktoré ale vizitke nepridávajú viac informácii.

Skúsení užívatelia by sa mohli pokúsiť vytvoriť vizitku v programe MS Word alebo dokonca MS Excel. Možné to je, ale či je to aj praktické je otázne. Môj program Vám umožní vytvoriť vizitku na počkanie. Výhoda domácej produkcie je aj to, že si vytlačíte len malý počet vizitiek a keď sa Vám minú, ľahko si doma dotlačíte ďalšie.

Ako sa dá vytvoriť vizitka

Jedna vizitka vyzerá takto :

V rohoch vizitky sú značky "+" podľa ktorých vizitku odstrihnete. Odporúčam použiť dlhšie nožnice, aby bol strih rovný. Vo Vašej tlačiarni nemôžete použiť veľmi hrubý papier. Opatrne vyskúšajte nejaký trochu hrubší papier ako bežný kancelársky, nie lesklý

Keď doma tlačíte farebné fotografie na špecialný fotopapier, tak máte vodítko akú hrúbku papiera Vaša tlačiareň zvláda.

Nová verzia podporuje tlač QR kódu alebo obrázku na zadnej strane vizitky.
Taktiež bola doplnená možnosť do súboru vizitka.txt definovať inú kódovú stránku napr. UTF-8 , čo umožňuje aby bol text vizitky aj v azbuke.

Moji poslucháči na Univerzite treieho veku pri STU v Bratislave kde prednášam mi vyčítali, že vizitka má málo aktívnych riadkov. S novou verziou je možne mať 7 aktivnych riadkov.

Účelom tejto stránky nie je nahradiť manuál k programu. Rozsiahlý manuál najdete v balíku .ZIP spolu s programom.

Program je zadarmo. Autor si ale vyhrazuje právo rozhodnúť o tom kde bude program uložený pre stiahnutie. Pokiaľ hodláte program na stiahnutie uložiť na iný server, prosím informujte autora.

Mailto:Ing. Branislav Štofko

Download

                 

Niektoré portály nestíhajú moje tempo :-) Prosím overte si či máte najnovšiu verziu programu. Distribučný súbor má meno Vizitka_17_05_CS.zip alebo Vizitka_17_05_SK.zip

 
    
Я подготовил руководство по эксплуатации на русском языке. Это сделано с помощью Google Translate. Перевод также содержит ошибки. Я не знаю, их исправление. Ищу добровольцев, которые хотели бы мой руководство исправить. Пишите по адресу, указанному здесь.

Staršia verzia ale s manuálom v Angličtine

                 

Obsah .ZIP súboru